• UKR
  • ENG
  • Долучитись
  • UKR
  • ENG
  • Долучитись

    «Війна впритул» – мемориалізація руйнацій

    Проект

    «Війна впритул» — проєкт, який за допомогою кругових панорам у форматі 360°, відео з дронів та 3D-моделювання в деталях демонструє світовій спільноті, як виглядає геноцид української нації. Наші матеріали є наочними доказами злочинів росії, і, сподіваємося, вони допоможуть притягнути агресора до відповідальності.

    Ініціаторами проєкту стали професіонали з Discover.ua та FreegenGroup. Над зйомками для «Війна впритул» працює фотожурналіст із багаторічним досвідом, перший сертифікований фотограф Google в Україні — Микола Омельченко.

    Незважаючи на небезпеку, ми фіксуємо злочини проти України та людяності для всіх майбутніх поколінь, щоби назавжди зберегти пам’ять про цю трагедію.

    Використовуючи сучасні технології, ми фіксуємо руйнування, які спричинив агресор, і розміщуємо їх на Google картах, сторінках у соціальних мережах та сайті проєкту. Для більш глибокого занурення й максимально реалістичних вражень ми плануємо демонструвати кадри злочинів росіян за допомогою VR-окулярів та імерсивних театрів. Крім того, у співпраці з державними туристичними органами вже було створено віртуальні музеї війни на Київщині, Чернігівщині та Харківщині.

    Команда «Війна впритул» активно взаємодіє з ДСНС, МВС, Міністерством культури та інформаційної політики України. Наші панорами й відео з дронів допомагають у роботі рятувальників, під час розборів завалів та дослідженні реального стану руйнувань. Особливим напрямом діяльності є створення 3D-моделей пам’яток та будівель історичної спадщини.

    VR-музей пам’яті війни

    Команда Війна Впритул у співпраці із Київською обласною державною адміністрацією запустили VR-музей пам’яті війни, який фіксує та показує наслідки російського вторгнення. Як це відбувалося, розповімо далі.

    Основні етапи створення

    Віртуальний музей війни реалізований у співпраці із волонтерським проектом «Війна впритул»  і покликаний донести до цивілізованого світу жахливу реальність Києва та області. Команда працювала над створенням VR-музею в декілька етапів:

    1. Розробили детальну концепцію проекту, тобто його загальний задум, ідею та план.
    2. Отримали дозволи на зйомку від відповідних державних органів та служб.
    3. Провели зйомки із ризиком для життя, оскільки для одержання деталізованих знімків часто потрібно було знаходитися біля зруйнованих чи аварійних об’єктів.
    4. Розробили дизайн та програмування розділу VR-музею.
    5. Створили Google Street View турів та нанесли їх на Google Maps.
    6. Поширили інформацію про музей по ЗМІ.


    Руйнації в 360'

    Віртуальні тури «Війна Впритул» переносять глядача в жахливу українську реальність, де його з усіх боків, на 360°, оточують результати російських руйнувань, передані до найменших деталей.

    Обгорілі меблі у квартирах, зруйнована інфраструктура, залишки ліпнини на столітніх розбомблених пам’ятках, безлюдні вулиці… Це те, що щодня нас змушують бачити рашисти й те, що ми максимально наближено показуємо світу завдяки VR-технологіям.

    Віртуальні тури

    Війна в 3D

    Оцифрування методом лазерного сканування та фотограмметрії — інноваційні технології, які наша команда використовує для збереження культурних пам’яток, а також візуальної демонстрації їх руйнувань від рашистських обстрілів.

    Наші 3D-моделі дозволяють у деталях роздивитися постраждалі споруди, допомагають архітекторам в оцінці ушкоджень та створенні планів реставрації, а Міністерству культури та інформаційної політики слугують доказами масштабів руйнувань для світової спільноти.

    Війна в 3D (3D моделі)

    Дивитись у VR-окулярах

    Місто
    Київ
    Галузь
    Культура
    Кінцева дата пропозицій
    01 червня 2023
    Кінцева дата реалізації
    01 червня 2025
    Outdated Browser
    Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
    Outdated Browser
    Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
    ви можете вільно користуватися ним.
    67.15%
    людей використовує
    цей браузер
    Google Chrome
    Доступно для
    • Windows
    • Mac OS
    • Linux
    9.6%
    людей використовує
    цей браузер
    Mozilla Firefox
    Доступно для
    • Windows
    • Mac OS
    • Linux
    4.5%
    людей використовує
    цей браузер
    Microsoft Edge
    Доступно для
    • Windows
    • Mac OS
    3.15%
    людей використовує
    цей браузер
    Доступно для
    • Windows
    • Mac OS
    • Linux