• UKR
  • ENG
  • Долучитись
  • UKR
  • ENG
  • Долучитись

    Чернігівська міська рада

    Інформація про місто

    Чернігівський міський голова: Атрошенко Владислав Анатолійович

    ЧЕРНІГІВ — місто, обласний і районний центр України. Річковий порт на правому березі р. Десни. Вузол залізничних і автомобільних шляхів. Поділений на 2 міські райони: Деснянський і Новозаводський.

    Чернігів — давньослов'янське місто, яке почало формуватись, за археологічними даними, наприкінці УІІ ст. Був центром східнослов'янського племені сіверян, у кінці ІХ ст. увійшов до складу Київської Русі. Вперше згадується у літопису під 907 роком. У 1024-1239 роках Чернігів - економічний і політичний центр Чернігово-Сіверського князівства. На кінець ХІІ ст. займав площу понад 200 га. У той час споруджено Спаський собор, Іллінську, П'ятницьку церкви та інші. У 1239 році місто зруйнували орди Батия. З 1623 року Чернігів одержав магдебурзьке право.

    Внаслідок возз'єднання України з Росією 1654 року Чернігів — у складі Російської держави. З 1782 року — центр Чернігівського намісництва, з 1797 — Малоросійської губернії, з 1802 — Чернігівської губернії.

    Чернігів — один із значних центрів розвитку давньослов'янської освіти і культури, з яким пов'язана низка фольклорних творів, зокрема билин та переказів. Тут велося своє літописання, діяли парафіяльні школи. У 1689 році почала функціонувати слов'яно-латинська школа, на базі якої в 1700 році був відкритий Чернігівський колегіум. З 1679 року у місті діяла друкарня. У цей час склалися архітектурні комплекси Єлецького, Успенського і Троїцько-Іллінського монастирів, споруджено Катерининську церкву, будинок Лизогуба та інші.

    До 1925 року Чернігів - центр губернії, потім — центр Чернігівського округу, з 1932 року — обласний центр. У роки Великої Вітчизняної війни під час німецько-фашистської окупації у місті діяли підпільні організації. Чернігів був звільненій 21 вересня 1943 року внаслідок Чернігівсько-Прип'ятської операції.

    Сучасне місто — промисловий центр з розвинутою промисловістю, будівельною індустрією, транспортним та енергетичним господарством. Провідні галузі промисловості — легка, хімічна, машинобудівна і харчова. Чернігів — важливий культурний центр України. У місті налічується 42 загальноосвітні школи, 2 музичні, художня та 2 школи мистецтв, 8 професійно-технічних навчальних закладів, 4 вищих навчальних заклади ІІІ-ІУ рівнів акредитації. Функціонує 25 бібліотек, міський Палац культури, Палац культури художньої творчості дітей, молоді та юнацтва, 2 кінотеатри, 3 державні театри - обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка, обласний молодіжний театр, обласний дитячий (ляльковий) театр ім. О.П. Довженка. Діють обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм, обласний історичний музей ім. В.В.Тарновського, літературно-меморіальний музей-заповідник М.М. Коцюбинського, художній музей, Національний архітектурно-історичний заповідник "Чернігів стародавній", Центральний парк культури та відпочинку.

    Серед архітектурних пам'яток, що збереглись до наших днів, Спаський та Успенський собори, Троїцько-Іллінський монастир, П'ятницька церква, Борисоглібський собор, будинок Лизогуба, будинок колегіуму, Катерининська і Воскресенська церкви, будинки архієпископа, губернатора та інші. У місті багато пам'ятників видатним діячам вітчизняної історії та культури, зокрема Т.Г. Шевченку, М.М. Коцюбинському, Л.І. Глібову, а також загиблим захисникам Вітчизни. У 1965 році на Болдіних горах споруджено Меморіал слави, де горить Вічний вогонь.

    З Черніговом пов'язані життя і діяльність багатьох українських діячів культури. Тут бували Т.Г. Шевченко, О.С. Пушкін, М.В. Гоголь, М.І. Глінка, М.В. Лисенко. Жили і творили Марко Вовчок, Л.І. Глібов, Б.Д. Грінченко, Г.І. Успенський, М.М. Коцюбинський, В.І. Cамійленко, М.К. Вороний, Г.Г. Верьовка, С.В. Вільконський, Є.В. Богословський. Тут починали свій творчий шлях М.К. Заньковецька, П.Г. Тичина, В.М. Блакитний, І.А. Кочерга, Олекса Десняк та багато інших.

    Діючі програми у 2022 році

    Паспорт міста Чернігів

    З Громадською спілкою "Український фонд енергоефективності та енергозбереження" Чернігівська міська рада співпрацює в рамках договору про співробітництво (партнерство) від 10 червня 2022 року.

    Контакти
    Тип учасника
    Державні установи - Балансоутримувачі
    Участь в проєктах
    Шукаємо фінансування

    Місто: Київ

    Галузь: Енергетика

    Бюджет: 3 282 600 доларів

    Кінцева дата пропозицій: 30 червня 2023

    Шукаємо інвестування

    Місто: Чернігів

    Галузь: Кластери

    Кінцева дата пропозицій: 01 січня 2025

    Шукаємо фінансування

    Місто: Чернігів

    Галузь: Спорт

    Кінцева дата пропозицій: 31 грудня 2024

    Шукаємо фінансування

    Місто: Чернігів

    Галузь: Спорт

    Кінцева дата пропозицій: 31 грудня 2024

    На виконанні

    Місто: Київ

    Галузь: Гуманітарна допомога

    Кінцева дата пропозицій: 31 грудня 2023

    На виконанні

    Місто: Київ

    Галузь: Геоінформаційні технології

    Кінцева дата пропозицій: 31 грудня 2024

    Станьте учасником ліги оновлення України
    Доєднайтеся до інших компаній та людей, що вже стали учасниками великої команди по відновленню нашої країни
    Приєднатися
    Outdated Browser
    Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
    Outdated Browser
    Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
    ви можете вільно користуватися ним.
    67.15%
    людей використовує
    цей браузер
    Google Chrome
    Доступно для
    • Windows
    • Mac OS
    • Linux
    9.6%
    людей використовує
    цей браузер
    Mozilla Firefox
    Доступно для
    • Windows
    • Mac OS
    • Linux
    4.5%
    людей використовує
    цей браузер
    Microsoft Edge
    Доступно для
    • Windows
    • Mac OS
    3.15%
    людей використовує
    цей браузер
    Доступно для
    • Windows
    • Mac OS
    • Linux