Програми Благодійного фонду Team4UA
Програми Team4UA
Керуючись метою надання допомоги незахищеним людям, які потребують підтримки, підприємці та представники гуманітарних організацій створили благодійну організацію Team4UA після повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну 24 лютого 2022 року, з метою вплинути на гуманітарну кризу, що розгортається в Україні. Team4UA прагне задовольнити основні потреби людей, які постраждали від війни, застосовуючи інноваційні, стійкі та соціально відповідальні рішення.
Завдяки 45 співробітникам, які працюють з усієї України, та 250 волонтерам на лінії фронту, наші проекти охоплюють населення від Львова до Донецької області, надаючи особливу увагу Миколаївщині та Херсонщині. Від екстреної допомоги до зусиль з відновлення та реконструкції України, Team4UA використовує інновації, керуючись потребами українців для українців.
Ініційована спільно з міжнародними та національними партнерами, загальнонаціональна та довгострокова місія Team4UA тепло вітає нових партнерів, які бажають приєднатися до нашого масштабного впливу. Створена відповідно до потреб, наша організація має дві програми, які охоплюють негайну гуманітарну допомогу та відновлення України як країни, спрямованої на майбутнє.
«ВУЛИК»: Реконструкція за допомогою 3D друку з бетону
Російське повномасштабне вторгнення спричинило жахливу гуманітарну ситуацію та змусило мільйони людей покинути свої домівки. Інфраструктура, будівлі та будинки були сильно пошкоджені або зруйновані. Понад 13 мільйонів українців залишили свої домівки, близько 8 мільйонів з них є внутрішньо переміщеними особами по всій Україні. Наслідки, спричинені війною та російськими обстрілами, оцінюються у понад 400 мільярдів доларів США, за даними Світового банку. Принаймні 150 000 будинків, 3500 шкіл та 750 мостів пошкоджено або зруйновано.
Такі цифри не перестають зростати з кожним днем у зв’язку з триваючими військовими діями та руйнуваннями. Крім порятунку життя та короткострокової допомоги, необхідно докласти зусиль у реконструкції, щоб прокласти шлях до економічного відновлення та зростання. Одночасно треба забезпечити повернення до нормального та гідного життя для мільйонів українців, які зараз переміщені. Щоб задовольнити такі потреби, Team4UA запровадила в Україні інновацію 3D-друку з бетону як довгострокове рішення. Ця програма була підготовлена в партнерстві з данським виробником 3D-принтерів Cobod International, одним із світових лідерів у 3D-друку з бетону.
3D-друк з бетону (3D Concrete Printing - 3DCP) — це передова технологія, яка використовує програмне забезпечення для керування розміщенням матеріалів, щоб створити 3D-об’єкт або конструкцію за допомогою робота-друкаря без стандартної опалубки. Це дозволяє створювати складні геометрії в повністю автоматизованому режимі, забезпечуючи більшу ефективність при будівництві складних бетонних об'єктів. Це дає абсолютну свободу в плані архітектурної творчості та дизайну.
Ключові переваги порівняно з традиційним будівництвом численні. Автоматизація дозволяє працювати команді з 5 працівників на робота, що знижує вартість робочої сили, мінімізує ризики та підвищує точність. Швидкість і швидке виконання дозволяють друкувати до 1 м за хвилину. Екологічність забезпечується завдяки ефективному використанню матеріалів, зменшенню відходів, можливості використовувати лише місцеві матеріали або перероблене сміття зруйнованих будівель і меншій кількості цементу, ніж звичайний рецепт бетону, забезпечуючи в 6 разів міцніші результати.
Зменшення впливу на навколишнє середовище полягає в тому, що викиди CO2 можна скоротити до 70% у порівнянні зі звичайними методами будівництва завдяки економії матеріалів до 50% при меншій кількості цементу в рецептурі бетону. Технологія 3D-друку з бетону вже перевірена в кількох країнах світу, таких як США, Німеччина, Кенія, Малаві та інші, для житлових і комерційних проектів.
Team4UA спільно з Львівською міською радою, міжнародними експертами та місцевими партнерами запустили пілотний проект 3D-друкованої школи у Львові для створення навчального корпусу площею 506 кв. м. для внутрішньо переміщених та місцевих дітей, які проживають у щільно заселених районах Львова. Вперше у світі 3D-друк для будівництва було використано для школи в зоні бойових дій та в Україні, а саме для друку першої школи в Європі та найбільшої у світі. Підтриманий Міністерством освіти України, цей пілотний проект було виготовлено за 40 годин. Приміщення з 4 класами розраховане на прийом 100 учнів початкової ланки освіти вранці та близько 100 учнів у позаурочний час. Будівля є інклюзивним простором, здатним прийняти всі категорії учнів, в тому числі з особливими потребами. Водночас це допоможе 100 сім'ям щорічно бути менш обмеженими у своїй професійній діяльності, оскільки їм не потрібно буде доглядати за своїми дітьми вдома під час дистанційного навчання, оскільки діти матимуть простір для навчання та позакласних заходів. Відповідаючи на місцеві потреби, співробітники Team4UA та українські партнери отримали конкретні результати від використання цієї технології.
Крім друку, Team4UA шукає фінансових партнерів, готових зробити внесок у цей інноваційний проект і завершити загальний етап будівництва школи перед її відкриттям якнайшвидше. Глобальною метою залишається довести можливість використання технології 3D-друку бетону для швидшого, ефективного та більш стійкого відновлення за допомогою масштабованої моделі збитків, завданих війною. Team4UA відкривається для нових партнерів, які поділяють ту саму мету як з державного, так і з приватного секторів і зацікавлені підтримати або взяти участь у цьому інноваційному підході до відновлення України.