Чернігівська обласна державна адміністрація
Чернігівська обласна державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади і в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території Чернігівської області, а також реалізує повноваження, делеговані їй обласною радою.
Голова обласної державної адміністрації - В’ячеслав Чаус.
На час воєнного стану - голова Чернігівської ОВА.
Чернігівська область на мапі України займає територію 31 865 км² і за площею посідає третє місце серед інших областей України.
Область представлена 5 районами - Чернігівський, Ніжинський, Прилуцький, Корюківський та Новгород-Сіверський. Подальший розподіл районів налічує 57 об'єднаних територіальних громад.
До складу Чернігівської області входять 16 міст та 29 селищ міського типу (містечок). Загалом їх 45 населених пунктів. Найбільшим за населенням є Чернігів, 282 747 осіб за даними Державної служби статистики України від 1 січня 2022 року[
Чернігівщина - один із найдавніших історичних регіонів України. З 9 століття на сучасній території регіону жили сіверяни, тоді ж Чернігівщина увійшла до складу Київської держави, у 11 ст. утворилося Чернігівське князівство, а місто Чернігів стало значним політичним, культурним та економічним центром Русі.
Чернігівська область має індустріально-аграрну структуру господарства. Займаючи 5% території, де проживає 2,6% населення України, вона забезпечує майже 80% загальнодержавного випуску вовняних тканин, 76% шпалер, 27% хімічних волокон і ниток, 18% видобутку нафти, єдина в Україні випускає кордну тканину, пожежні машини, білкову оболонку, піаніно, окремі види обладнання для галузей АПК
У галузевій структурі промисловості області пріоритетними є харчова, паливна, машинобудівна, металообробна, деревообробна, целюлозно-паперова, легка промисловості. Помітне місце займає електроенергетика, хімічна і нафтохімічна промисловість. Важливого значення в економіці області набула хімічна промисловість. Ряд промислових підприємств області є основними виробниками України.
Також Чернігівщина має відчутний сільськогосподарський потенціал і є однією із найбільших аграрно-розвинутих в Україні. Цей край один з небагатьох в Україні, де зосереджений значний рекреаційний потенціал. Понад 20% території мають рекреаційні угіддя. Найбільша їх площа у Козелецькому, Чернігівському та Новгород-Сіверському районах. Сприятливі кліматичні умови, різноманітна флора та фауна, наявність 610 природних заповідних об’єктів роблять територію області привабливою для розвитку туризму.
Область має сильну освітню структуру та займає одну з провідних позицій у розвитку спорту та підготовки спортсменів олімпійського рівня.