
Співпраця з міжнародними донорами та українськими інвестиційними установами заради перемоги над ворогом та подальшого оновлення України один з головних напрямків діяльності Ліги ONOVA.
Ліга ONOVA інформує бізнес-спільноту про можливості залучення фінансування та підтримку для реалізації проєктів, спрямованих на відновлення нашої країни та розвиток економіки.
У рамках цього напрямку особливу увагу заслуговує Український Фонд Стартапів (УФС), який сприяє створенню та зростанню в Україні технологічних стартапів на ранній стадії розвитку.
Український фонд стартапів (УФС)
✅ Створено у 2019 році. За роки існування: розмір наданих грантів: 160+ млн грн; профінансовано 200+ стартапів.
✅ Очолює рейтинг найбільш активних фондів з інвестиціями після 24 лютого 2022 року, уклавши за цей час 33 угоди з українськими проєктами.
✅ Фінансує навчання стартапів в національних та міжнародних акселераторах.
Актуальні програми грантової підтримки УФС
Програма грантової підтримки проєктів подвійного призначення задля підвищення обороноздатності країни та повоєнної відбудови.
Безповоротна фінансова допомога для проєктів у таких індустріях:
- оборона
- кібербезпека
- охорона здоров'я
- освіта
- інфраструктурна відбудова.
Розмір гранту — до 35 тис. доларів США.
Акселераційна програма
Мета програми — допомогти українським стартапам стати успішними глобальними компаніями. Це навчання, менторство, обмін досвідом і якісний нетворкінг з найсильнішими гравцями міжнародної стартап-екосистеми.
Розмір гранту до 10 тис. доларів США на запуск проєкту.
Програма інноваційних ваучерів
До 10 тис. доларів США на стартап для участі в міжнародних конференціях.
Про інші програми УФС та подробиці діяльності Українського фонду стартапів можна дізнатись з презентації Павло Карташова, директора Українського фонду стартапів, яку він провів на Business Upgrade Forum 2023, або на сайті https://usf.com.ua/
“Ми всі наполегливо працюємо над оновленням України. Стартапи, безсумнівно, відіграють важливу роль у просуванні цієї мети як інструмент залучення інвестицій. Це стосується різних галузей, включаючи military-tech, енергоефективність, цифровізацію, виробництво будівельних матеріалів тощо. Ми закликаємо професійні команди та підприємців об'єднати зусилля для створення нових інноваційних проєктів саме в цих галузях задля скорішої відбудови та підвищення конкурентоспроможності нашої країни. Можливо, в майбутньому саме наші стартапи стануть найвдалішими інвестиціями для іноземних інвесторів", — зазначив Єгор Стефанович, голова правління ГС УФЕЕ, головний координатор Ліги оновлення України.