Як швидко та ефективно оновити Україну, зробити її сильнішою та осучаснити для поколінь майбутнього уже тепер.
Це — якщо дуже стисло про те, на чому нині сконцентрована робота Громадської спілки "Український фонд енергоефективності та енергозбереження" , створеної нею громадської платформи, що об’єднує в собі:
-
геоінформаційний HUB ONOVA — технологічну платформу для фіксації руйнувань, збору та аналізу даних в розрізі об’єкту/громади/регіону/галузі України та прозорого процесу оновлення.
-
Лігу оновлення України ONOVA — об'єднану структуру членів, що вже долучились до оновлення України та беруть участь в одному з проєктів Порталу оновлення України ONOVA.
Цікавість громадськості до цього напряму діяльності зростає, тож розставляємо всі деталі, цілі та напрацювання по місцях.
В чому місія Ліги оновлення України і хто може до неї долучитися?
Один з пріоритетів ліги ONOVA — об’єднати представників різних сфер діяльності та впливу задля однієї мети, а саме відбудувати та ефективно оновити Україну, зробити її кращою: безпечнішою, досконалою, зручнішою, сучасною — оновленою версією України.
Серед учасників Ліги визначені чотири групи за напрямом впливу:
-
Українські громади, державні установи, з якими підписані меморандуми та договори про співпрацю та безоплатне використання ГІС-сервісу. Ведеться активна співпраця з профільними міністерствами.
-
Українські та іноземні інвестори, міжнародні донори.
-
Представники вітчизняного та закордонного бізнесу, підрядні організації: розробники ПО та забудовники, постачальники сервісу та матеріалів.
-
Представники громадських організацій, незалежних експертних об’єднать, ЗМІ, що матимуть доступ до механізму співпраці та прозору інформацію для аналізу взаємодії.
Учасники “Ліги оновлення України” — всі, хто бажає працювати заради спільної мети. Сама ж Ліга є унікальною платформою об’єднання та взаємодії. Ми прагнемо не лише відбудувати об’єкти, пошкоджені під час бойових дій, наша ціль — оновити зруйновану територію країни. І ми уже робимо це!
Фото: проєкт модернізації ліцею І-ІІІ ступенів №3 м. Ірпінь
Детальніше про функції геоінформаційного HUB ONOVA та “Порталу оновлення України ONOVA.
Загальнонаціональний геоінформаційний HUB ONOVA (ГІС-портал “Оновимо Україну разом”) є ефективним та прозорим інструментом фіксації руйнувань та подальшого прийняття управлінських рішень стосовно зруйнованих об’єктів. Його створено Громадською спілкою “Український фонд енергоефективності та енергозбереження” у співпраці з компанією Esri (США) та громадською організацією “Електронна Україна”. Мапа розміщення промислових, житлових, зелених зон, бази даних пошкоджених/ зруйнованих об’єктів різної інфраструктури та екологічні шари ГІС-порталу є основним аналітичним матеріалом для формування стратегії сталого (збалансованого) розвитку регіонів.
Фізично ГІС HUB ONOVA — це віртуальна платформа, що суміщає низку функцій:
-
зібрати та систематизувати повну інформацію щодо руйнацій;
-
визначити розміри шкоди та збитків, завданих окремим об’єктам, громадам, галузям та Україні в цілому;
-
пріоритезувати цілі та відновлення цих об’єктів;
-
визначити обсяг фінансових інвестицій, необхідних для відновлення;
-
побачити ситуацію об’ємно та зрозуміти можливості для подальшого розвитку;
-
здійснювати моніторинг соціально-економічних та інших показників розвитку держави.
На сьогодні 20 громад України, серед них міста-герої Ірпінь, Буча, Макарів, Чернігів, Миколаїв, Харків, Кременчук та інші населені пункти, що найбільше постраждали від збройного масштабного нападу російської федерації, уже заключили меморандуми та договори про співпрацю, користуються ГІС HUB ONOVA та вносять до нього дані про руйнування, пошкодження та потреби. Крім громад співпрацюємо з Міненерго, Мінмолодьспортом, Мінрегіоном, Мінінфраструктури, ведуться перемовини з іншими міністерствами та ОДА України.
Задля реалізації конкретних проєктів відбудови та оновлення об’єктів, що занесено в ГІС HUB, Лігою оновлення України ONOVA створено “Портал оновлення України ONOVA” — публічний портал, в якому реалізуються організаційні процеси:
-
Створення проєктів відбудови зруйнованих об’єктів.
-
Залучення інвесторів та донорів до реалізації цих проєктів.
-
Залучення підрядників та надавачів сервісу.
-
Поширення інформації про хід відбудови.
-
Контроль етапів відбудови окремих об’єктів та моніторинг оновлення регіону/галузі.
Разом з міністерствами та громадами будуємо та відпрацьовуємо публічну частину ГІС HUB ONOVA, аби швидко та ефективно оцінити географію руйнувань, зібрати інформацію про кожен з об’єктів, що потребує відбудови, розробити плани модернізації з урахуванням найкращих новітніх технологій та залучити необхідні інвестиції. Все це глобально дасть змогу дотриматися головної цілі створення Ліги оновлення України — не лише відбудувати, а й оновити зруйновану територію країни.